site.btaМъжкият национален отбор на България загуби от Канада след петгеймова битка

Мъжкият национален отбор на България загуби от Канада след петгеймова битка
Снимка БФВолейбол

Мъжкият национален отбор на България по волейбол отстъпи пред Кадана с 2:3 (18:25, 18:25, 26:24, 25:21, 11:15) в последния си мач от група 2 на Лигата на нациите. С това волейболистите записаха четвърто поражение, като с две спечелени точки са на 15-а позиция във временното класиране.

В първите две части домакините не оставиха шансове на българските волейболисти за противодействие. Те бяха по-добри на всички елементи, поддържаха аванс и спечелиха геймовете с разлика, като поведоха с 2:0.

Въпреки изоставането българските волейболисти не се предадоха. В следващите две части те подобриха играта си. В третата част демонстрираха характер и се пребориха за успех в решителните минути. В четвъртата спечелиха с 25:21 и след 2:2 поставиха съперника под напрежение.

В тайбрека отново имаше борба за всяка точка до равенството 11:11. Този път канадците бяха по-издръжливи, затрудниха посрещането на тима ни и отбелязаха четири поредни точки и след 15:11 стигнаха до крайния успех в мача.

Най-резултатен за България беше Александър Николов със 17 точки. Аспарух Аспарухов добави 15 точки, а Радослав Парапунов завърши с 12 точки.

Реализатор номер 1 за победата на Канада стана Стивън Тимоти Маар с 25 точки.

България ще бъде домакин на втория уикенд от Лигата на нациите при мъжете. Турнирът ще се проведе между 21 и 26 юни в столичната зала "Арена Армеец".

Към 22:01 на 14.08.2022 Новините от днес