след Европейската квалификация Сърбия - България

site.btaДнешният мач и онзи с гола му в Португалия са най-щастливите в кариерата на нападателя на Сърбия Александър Митрович

Снимка: Владимир Шоков, БТА

В Сърбия са свикнали мощният нападател Александър Митрович да носи спокойствие с головете си за националния отбор, но днес срещу България за крайното 2:2 се разписаха двама защитници. Милош Велкович откри резултата, а Сърджан Бабич осигури равенството с точно изпълнение в 82-ата минута. И за двамата бяха първи голове с националната фланелка, но пък гарантираха на Сърбия завръщане на Европейската сцена след 24 години пауза.

Митрович вкара решаващия гол за Сърбия в последната минута на квалификациите за Катар 2022 в Португалия в двубой (2:1), който тогава шокира целия футболен свят. Но не изглежда сега ядосан, че нямаше подобна намеса: "На кого му пука?! Основната цел е постигната. Най-важното е, че стигнахме благоприятен за нас резултат. Красив ден, прекрасна вечер. За мен днешният, заедно с онзи мач в Португалия, са най-красивите моменти в националния отбор. Това поколение показа от какво е събрано. Три красиви момента за тази генерация: класиране на световно първенство, на европейско първенство и първо място в Лигата на нациите “, каза Александър Митрович след мача в Лесковац.

Към 06:03 на 03.06.2024 Новините от днес