site.btaС два късни гола и успех над Черно море в Пазарджик ЦСКА-София временно се върна на върха в Първа лига

Маурисио Гарсес и Джонатан Линдсет бяха точни за успеха на "червените" / Снимка: БТА

Първенство на България по футбол, среща от 31-ия кръг на Първа лига между отборите на ЦСКА – София и Черно море (Варна):

ЦСКА-София – Черно море 2:0 (0:0)

голмайстори: 1:0 Маурисио Гарсес 79, 2:0 Джонатан Линдсет 90+4

стадион: "Георги Бенковски“, Пазарджик

главен съдия: Станислав Тодоров (Шумен)

жълти картони: Християн Петров, Енес Махмутович (ЦСКА-София); Алекс Фернандес, Даниел Димов (Черно море)

Стартов състав на ЦСКА-София: Густаво Бусато, Мено Кох, Енес Махмутович, Християн Петров (78 – Жираир Шагоян), Иван Турицов (46 – Брадли де Нойер – 53 – Лазар Туфегджич), Маурисио Гарсес, Тибо Вион, Джонатан Линдсет, Тобиас Хайнц (69 – Дауда Бамба), Марселино Кареасо, Дюкенс Назон

Стартов състав на Черно море: Иван Дюлгеров, Цветомир Панов, Росен Стефанов, Мазир Сула, Алекс Фернандес (84 – Мишел Сантос), Александър Василев (84 – Исмаил Иса), Едгар Пашеко (62 – Мартин Дичев), Даниел Димов (62 – Стефан Велев), Влатко Дробаров, Васил Панайотов (84 – Матеус Машадо), Атанас Василев

ЦСКА-София се върна временно на върха в класирането на Първа лига, след като постигна победа с 2:0 над Черно море в първи двубой от плейофите в първата шестица на шампионата. Мачът се игра на стадион "Георги Бенковски" в Пазарджик заради наказанието, което "червените" получиха за поведението на своите фенове по време на срещата с Лудогорец от 28-ия кръг на първенството, а играчите на Саша Илич стигнаха до успеха срещу "моряците" с попадения на Маурисио Гарсес и Джонатан Линдсет през втората част. Така ЦСКА събра актив от 76 точки и изпревари с 2 точки Лудогорец на първата позиция в подреждането, като по-късно тази вечер „орлите“ посрещат Локомотив (Пловдив). Футболистите на Илиан Илиев пък остават на пето място в класирането с 53 точки.

ЦСКА стартира по-активно срещата и в 13-ата минута „червените“ пропуснаха отличен шанс да открият резултата. Тибо Вион напредна по левия фланг и центрира прострелно в наказателното поле на Черно море, където Маурисио Гарсес засече с десния крак, но ударът му мина встрани от вратата. Минута по-късно пък Марселино Кареасо също не съумя да реализира от изгодна позиция, след като стреля необезпокояван от около 10 метра, Иван Дюлгеров обаче успя да парира изстрела му, топката се отби в гредата и попадна отново в ръцете на стража на „моряците“.

Игровото преимущество на символичните домакини продължи и в 33-ата минута Джонатан Линдсет свали с глава към Дюкенс Назон, който опита труден удар със завъртане от точката за изпълнение на дузпа, но Даниел Димов бе заел добра позиция и изчисти пред голлинията. Осем минути по-късно вратарят на гостите Иван Дюлгеров отново показа добър рефлекс и успя да отрази удар с глава на Мено Кох от близка дистанция след центриране от корнер. А в 44-ата минута стражът на Черно море се намеси и при опасен изстрел на Гарсес от границата на наказателното поле и така почивката дойде при нулево равенство.

Пет минути след подновяването на играта Дюлгеров за пореден път не позволи да бъде преодолян, след като „червените“ организираха бърза атака, Маурисио Гарсес центрира отдясно към наказателното поле, където Джонатан Линдсет засече от движение, но вратарят на „моряците“ се разтегна максимално и отрази удара на норвежеца в долния си десен ъгъл.

В 79-ата минута ЦСКА все пак успя да материализира игровото си преимущество, след като Маурисио Гарсес се оказа най-съобразителен при разбъркване в наказателното поле на Черно море след центриране на Тибо Вион и прати топката в мрежата от близка дистанция.

До края на мача гостите от Варна опитаха да стигнат до изравняването, като най-близо до него бяха в 88-ата минута, когато Мазир Сула стреля опасно от пряк свободен удар от около 17-18 метра, но топката мина над напречната греда на Густаво Бусато.

В четвъртата минута от добавеното 6-минутно продължение играчите на Саша Илич сложиха точка на спора с второ попадение, дело на Джонатан Линдсет, който стреля от дистанция, Иван Дюлгеров изпусна топката и тя влезе във вратата му за 2:0.

В следващия кръг ЦСКА-София гостува на Лудогорец в директна битка за първото място, докато Черно море приема ЦСКА 1948.

Към 03:38 на 30.04.2024 Новините от днес