след мача Черно море – ЦСКА 1948

site.bta"Важна победа срещу добър отбор", каза треньорът на Черно море Илиан Илиев след победата над ЦСКА 1948

Снимка: Красимир Кръстев, БТА

Изказване на треньора на Черно море Илиан Илиев след срещата от 25-ия кръг на efbet Лигата между варненския тим и ЦСКА 1948, завършила 2:1 за домакините.

Илиан Илиев (треньор на Черно море) – „Важна победа срещу добър отбор. Имат футболисти, които държат топката и ако не си агресивен в единоборствата могат да ти създадат проблеми. Така че поздравявам футболистите. Мисля, че в тази почивка, която се очертава, ще можем да потренираме и ще ни се отрази добре. Зимата казах, че не искаме да спира първенството, сега може би е по-добре да починем. Част от хората пропуснаха част от подготовката като Едгар Пашеко, Андреяс Калкан закъсня, така че е добър момент да поработим и за физическа и за игрова подготовка.

Не знам защо ми дадоха жълт картон, не мога да разбера. Аз единствено попитах защо дадоха 6 минути продължение при положение, че в последния мач в Стара Загора имаше три спирания на ВАР и дадоха 5 минути. Не мога да ги разбера тези неща. Нямаше смени – 6 минути продължение, и за това попитах и ми дадоха картон. Това е абсурдно.

Ние сме отбор, който не бива да се надценява. Знаем си възможностите, знаем какъв бюджет имаме, с какви отбори се борим покрай нас, така че аз за това на футболистите им свалям шапка за това, което постигнаха до момента и се надявам малко да се успокоят, защото може тази отговорност, тези очаквания ги пренатоварват повече, отколкото е нужно. Виждате, че на моменти правим непредизвикани грешки от напрежение. В сряда имаме контрола с Черноморец Балчик.“

Към 17:39 на 29.04.2024 Новините от днес