site.btaПГ на ПП „Величие“: Подмяната на парламентаризма провали временната комисия за разследване на скандала „Хаяши“


Днес (24.09) Народното събрание отхвърли предложението за създаване на временна комисия, която да изясни фактите и обстоятелствата около строителството на хотел „Хаяши“ и свързаните с него лица. В пленарната зала имаше 134-ма регистрирани народни представители – значително над необходимия кворум.
Резултатът от вота бе показателен: 55 гласа „за“, 83 „против“ и 26 въздържали се. За да бъде прието решението, бяха нужни минимум 68 гласа. Така комисия не бе създадена.
ПГ на ПП „Величие“ подчертава, че ако парламентарната група на „Възраждане“ беше гласувала в пълен състав и подкрепила предложението, резултатът щеше да бъде коренно различен – 84 гласа „за“ срещу 83 „против“. Вместо това се стигна до саботаж на собствената им инициатива, внесена едва преди седмица.
С отказа да се създаде временна комисия парламентът отказа и възможността да се потърси институционален отговор за разминаванията между декларираната стойност на проекта и реалните разходи, възлизащи на десетки милиони. Това е отказ от прозрачност, отказ от отчетност и отказ от парламентарен контрол.
ПГ на ПП „Величие“ заявява категорично: Това е пореден пример за подмяна на парламентаризма. Управляващи и формална опозиция отново се оказаха на една и съща страна – срещу обществения интерес.
/СТГ/
Потвърждение
Моля потвърдете купуването на избраната новина