site.btaУченици и родители ще научат повече за възможностите за средно образование в Разград в рамките на информационна кампания


Ученици и родители ще научат повече за възможностите за средно образование в Разград. В периода от 24 до 27 юни в Дома на учителя в Разград ще се проведе информационна кампания във връзка с приема на ученици в VIII клас за учебната 2025/2026 година в училищата в област Разград. Тя е организирана от Регионално управление на образованието – Разград със съдействието на Център за подкрепа на личностно развитие – Център за ученическо техническо и научно творчество в града, съобщиха от общинската администрация.
Целта на инициативата е да се информират родители и ученици за предлаганите възможности за продължаване на обучението в училища в област Разград след завършен седми клас. По време на информационната кампания седмокласниците и техните родители ще получат информация от кариерния консултант Мехмедали Мустафа за утвърдения държавен план-прием в VIII клас за учебната 2025/2026 година в училищата в област Разград, за учебните планове по профилирана и професионална подготовка и за графика на дейностите по приемането на учениците, посочиха от общинската администрация.
Наскоро панорама на средното образование в Разград представи възможностите за обучение за предстоящата учебна година.
/ХК/
Потвърждение
Моля потвърдете купуването на избраната новина