site.btaРилски спортист надигра Черно море Тича в Националната баскетболна лига за мъже

Рилски спортист надигра Черно море Тича в Националната баскетболна лига за мъже
снимка БТА, архив

Рилски спортист се наложи над Черно море Тича с 98:76 (24:21, 27:25, 24:14, 23:16) като домакин в Самоков в мач от 31-ия кръг (първа шестица) в Националната баскетболна лига (НБЛ) за мъже. Победата бе 23-а за самоковци, които се върнаха на второто място във временното класиране, а варненци продължиха негативната си серия с 20-а загуба за сезона.

Двата състава изиграха равностойно първо полувреме, в което Рилски спортист имаше леко превъзходство, но без да се откъсне със съществена преднина. Домакините водеха с 24:21 след началната четвърт, а Черно море Тича за кратко излезе напред при 42:41 след тройка на Иван Спиров четири минути преди почивката. Самоковци пак поеха инициативата и на почивката резултатът бе 51:46.

Баскетболистите на Рилски спортист овладяха инициативата в третата част и се откъснаха със 75:60 преди заключителните 10 минути, в който домакините доминираха и увеличиха аванса си до 24 точки.

Алън Арнет бе най-резултатен за успеха на домакините с 16 точки и 3 борби, Майкълин Скот (5 асистенции) и Джоузеф Лоусън (5 борби) отбелязаха по 13 точки, а с по 11 завършиха Крис Минков и Джон Флорвиъс. Александър Янев пропусна срещата.

За гостите от Варна Иван Спиров се отличи и 25 точки и 3 борби, а Марин Маринов добави 13 точки и 3 борби.

В последния, 32-и кръг от редовния сезон в НБЛ Черно море Тича ще гостува на ЦСКА на 22 април, а на следващия ден Рилски спортист посреща Балкан.

Срещи от 31-ия кръг в Sesame Национална баскетболна лига (НБЛ) за мъже:

Първа шестица
Рилски спортист – Черно море Тича – 98:76 (24:21, 27:25, 24:14, 23:16)
Черноморец – Балкан (Ботевград)   – 89:90 (33:25, 27:20, 12:26, 17:19)
Спартак (Плевен) – ЦСКА           – 102:70 (13:17, 25:27, 25:11, 39:15)

Втора шестица
Левски – Ямбол                   – 88:79 (22:19, 20:19, 19:23, 27:18)
Академик (Пловдив) - Миньор 2015 – 81:78 (21:18, 22:13, 17:18, 21:29)
Берое – Шумен                    - 81:123 (22:25, 20:29, 17:34, 22:35)

10. Ямбол	    31  12  19  2474:2627   43
11. Миньор 2015     31  11  20  2393:2523   42
12. Берое           31  8   23  2485:2902   39

Към 04:25 на 04.05.2024 Новините от днес