site.btaСилният вятър в Добричкия регион е повалил повече от 30 дървета върху сгради и други обекти
BOBSTH  14:32:31  13-11-2016 
 RM1431BO.057
 Добрич - силен вятър - щети
 
 Силният вятър в Добричкия регион 
 е повалил повече от 30 дървета 
 върху сгради и други обекти
 
 
 Добрич, 13 ноември   /Юлияна Христова, БТА/
 Повече от 30 сигнала за дървета, повалени  от силния вятър в Добричка област, са постъпили в регионалната дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението", съобщи директорът на ведомството комисар Дарин Димитров. По думите му скоростта на вятъра достига около 15 метра в секунда.
 Има паднали  дървета върху две къщи по улиците "Драва" и "Вежен", а друг ствол е повален върху ограда на имот в Добрич. От фасадата на училище "Йордан Йовков" в областния град е паднала мазилка, информират от регионалната дирекция. В близкото село Ведрина бор не е удържал на поривите на вятъра и е скъсал жици от електропреносната мрежа. По пътя Тервел-село Кочмар автомобил също е понесъл удара на паднало дърво.Силният вятър е съборил дърво върху жилищна сграда и в село Петлешково, община Генерал Тошево.
 При инцидентите няма пострадали хора, причинени са само материални щети, посочи директорът на регионалната дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението".   
 
 
 /РУМ/
 
Потвърждение
Моля потвърдете купуването на избраната новина