site.btaДетски панаир в Добрич ще отвори работилници по стъклопис, пясъчни рисунки, грънчарство
BOBSTH 10:54:31 04-06-2018
RM1052BO.004
Добрич - Детски панаир
Детски панаир в Добрич ще отвори работилници по стъклопис, пясъчни рисунки, грънчарство
Добрич, 4 юни /Юлияна Христова, БТА/
Детски панаир ще отвори работилници по стъклопис, пясъчни рисунки, грънчарство, архитектура и други творчески дейности на 9 и 10 юни в Добрич, съобщават от общината, с чиято подкрепа фондация "Изиарт" организира събитието. Повече от 40 културно-образователни инициативи ще привлекат децата на панаира на централния градски площад "Свобода".
Музикално ателие ще демонстрира как се извличат звуци от струните на цигулка и ще покани децата сами да посвирят. В панаирния кът,посветен на българското изкуство, децата ще пробват като калиграфи да пишат на глаголица и ще измайсторят колажи на средновековни костюми. Духът на Източното изкуство също ще витае в панаирното градче като насърчи малките художници да рисуват с къна. Ателието по роботика ще покаже хармонограф - устройство, което използва махала за рисуване на геометрични изображения, информират от общината.
Панаирът ще открие и сцена за музикални, танцови и театрални изяви. Сред атракциите на събитието ще бъде истинска пожарна кола,на която децата ще могат да се качат и да изпитат тръпката да бъдат огнеборци. За всички прояви на панаира входът ще бъде свободен.
/РУМ/
Потвърждение
Моля потвърдете купуването на избраната новина