site.btaНационалният отбор по баскетбол за младежи спечели срещу Португалия в приятелски мач

снимка: БФ Баскетбол

Националният отбор на България по баскетбол за младежи до 20-годишна възраст победи състава на Португалия с 66:58 точки в контролна среща, играна в Ботевград.

Момчетата, водени от Васил Христов, изоставаха с точка на почивката, но изиграха силна трета четвърт и спечелиха двубоя.

Следващият съперник на тима ще бъде Нидерландия.

На предстоящото през юли Европейско първенство в дивизия Б в тази възраст в Скопие българите ще играят в група с домакините от Република Северна Македония, Словакия, Чехия и Република Ирландия.

Националният отбор на България ще открие Европейското първенство на 7 юли срещу Ирландия в зала "Кале". На 8 юли предстои мач срещу Чехия в последния двубой от програмата в зала "Борис Трайковски" от 21.00 часа. На 9 юли България излиза срещу Словакия в 16.00 часа в "Кале". 10 юли е почивен ден, а на 11-и българите ще играят срещу домакините от 18:30 часа.

Към 03:07 на 01.05.2024 Новините от днес