site.btaДве студентки стават доброволци в COVID болницата в Пловдив
BOBSTH 14:03:01 24-11-2020
GI1400BO.037
Пловдив - областен управител - коронавирус
Две студентки стават доброволци в COVID болницата в Пловдив
Пловдив, 24 ноември /Таня Благова,БТА/
Две студентки, специалност "медицинска сестра" в Медицинския университет в Пловдив, откликнаха на призива на Областния кризисен щаб и стават доброволци в МБАЛ "Свети Мина", първата COVID болница. Това съобщиха от пресцентъра на Областна администрация.
Днес те, заедно с областният управител Дани Каназирева, се срещнаха с директора на болницата проф. Петър Петров. По думите на Каназирева още една студентка има готовност да започне работа на половин работен ден в отделението на общинската болница. След срещата стана ясно, че медицинските сестри могат да започнат работа още тази седмица, а проф. Петров им благодари, за готовността да станат доброволци и да са част от екипа на първа линия в борбата с COVID-19.
Днес новите случаи на COVID-19 в Пловдив и областта са 361. Регистрираните в Националната информационна система са общо 11402. Под карантина са 4911 лица. На домашно лечение са 6240 лица. Оздравели към днешна дата са 5323 души от областта, като за изминалото денонощие са 131.
Свободните легла според Областната информационна система днес са 194 терапевтични и 15 за интензивно лечение.
/ГИ/
Потвърждение
Моля потвърдете купуването на избраната новина