site.btaБерое и Монтана 2003 с нови победи в първенството на България по баскетбол за жени

снимка: БТА, архив

Шампионът Берое се наложи над Шоутайм с 86:52 (25:14, 17:13, 20:9, 24:16) като гост във Варна в двубой от осмия кръг в първенството на България по баскетбол за жени. За състава от Стара Загора успехът бе осми пореден от началото на сезона. Берое остава лидер във временното класиране с пълен актив от 16 точки. Тимът на Шоутайм допусна шеста загуба от осем изиграни мача и заема пето място в подреждането.

Гостите поеха инициативата още в началото на мача и запазиха водачеството до края. Те натрупаха аванс от 42:27 до почивката, а преди последните 10 минути резултатът бе 62:36. Най-голямата преднина на Берое в срещата достигна 34 точки.

Цветомира Наумова се отличи с 21 точки, 5 борби и 4 асистенции за старозагорки, а Юле Фенткер завърши с 14 точки и 5 борби за домакините от Шоутайм.

Отборът на Монтана 2003 постигна седма победа от осем мача, след като се наложи над Локомотив София със 103:49 (27:18, 29:12, 21:9, 29:10) като гост в столицата в друга среща от осмия кръг. Баскетболистките на Локомотив София допуснаха четвърта загуба, като имат и четири победи.

Гостите доминираха през цялата среща, като на почивката водеха с 56:30, а след 30 минути игра преднината им бе 77:39. Най-голямата разлика в двубоя бе 54 точки.

Адисън Ричардс бе най-резултатна за Монтана 2003 с 23 точки и 6 борби, а за домакините Магдалена Георгиева се отчете с 19 точки и 2 борби.

В следващия кръг Монтана 2003 ще гостува на Шампион 2006 на 9 декември, но три дни преди това ще бъде домакин на сръбския Дуга в Адриатическата лига за жени. За Локомотив София предстои гостуване на Академик в Пловдив на 9 декември, когато Берое приема Дунав в Стара Загора, а Шоутайм ще гостува на Рилски спортист в Самоков.