site.btaРилски спортист победи Локомотив София в първенството на България по баскетбол за жени

снимка: БТА, архив

Отборът на Рилски спортист се наложи над Локомотив София със 77:39 (25:17, 24:12, 12:0, 16:10) като домакин в Самоков в среща от седмия кръг в първенство на България по баскетбол за жени. Победата бе пета за Рилски спортист от седем изиграни мача от началото на сезона, а Локомотив София продължава с актив 4-3.

Домакините имаха превъзходство през целия двубой и след убедителното първо полувреме водеха с 49:29, възползвайки се от пропуските на съперника. Последва много слаба трета част за гостите от столицата, които не отбелязаха нито една точка за 10 минути игра и преди последния период изоставаха с 29:61. Най-голямата разлика в срещата достигна 42 точки.

Баскетболистките на Рилски спортист спечелиха борбата под кошовете (39-31) и демонстрираха по-ефективна стрелба от игра (50%-29%), като и двата състава направиха доста грешки (20-31).

Виолета Григорова бе най-резултатна за тима от Самоков с 15 точки и 4 борби, а Деница Манолова добави 12 точки, 6 борби и 2 асистенции.

За гостите Гергана Цекова завърши с 10 точки и 5 борби.

В следващия кръг Локомотив София ще приеме Монтана 2003, а Рилски спортист ще гостува на Академик Пловдив на 2 декември.