site.btaШампион 2006 надигра Дунав 2016 като гост в женското баскетболно първенство на България

снимка: БТА, архив

Шампион 2006 се наложи над Дунав 2016 с 86:42 (30:13, 18:10, 22:12, 16:7) като гост в Русе в двубой от осмия кръг в първенство на България по баскетбол за жени.

Победата бе трета за състава на Шампион 2006, който има и четири поражения, докато Дунав 2016 допусна седмо поредно поражение. Двата отбора са с мач по-малко в първенството.

Гостите от София имаха превъзходство през цялата среща. Те започнаха по-силно и поведоха с 30:13, а до почивката увеличиха аванса си на 48:23.

И пред второто полувреме домакините не успяха да се противопоставят, а Шампион 2006 убедително стигна до победата.

Най-резултатна за успеха на гостите бе Елена Драгоева с 20 точки и 11 борби.

В следващия кръг от вътрешното първенство на България при жените тимът на Шампион 2006 посреща Монтана 2003 в София, а Дунав 2016 ще гостува на Берое в Стара Загора в събота, 9 декември.