site.btaНяма ясни ранни симптоми за появата на злокачествен тумор на дебелото черво, докато не стигне в напреднал стадий, посочи проф. д-р Пламен Пенчев


Няма ясни ранни симптоми за появата на злокачествен тумор на дебелото черво, докато не напредне. Понякога диагнозата се поставя твърде късно и това е основният проблем. Това каза в интервю за БТА проф. д-р Пламен Пенчев, ганстроентеролог и началник на Първо отделение в Клиниката по гастроентерология към Университетската многопрофилна болница за активно лечение (УМБАЛ) „Царица Йоанна – ИСУЛ“ в София.По повод Световния ден за борба с рака на дебелото черво – 31 март, проф. д-р Пламен Пенчев обясни какво представлява и как се развива заболяването, кои рискови групи засяга и как протича неговото лечение. Той посочи съвременните методи за лечение и тяхната ефективност. Гастроентерологът подчерта значението на профилактичните прегледи и необходимостта от национална скринингова програма за контрол и превенция на заболяването.
/МК/
В допълнение
Избиране на снимки
Моля потвърдете избраните снимки. Това действие не е свързано с плащане. Ако продължите, избраните снимки ще бъдат извадени от баланса на вашите активни абонаментни пакети.
Изтегляне на снимки
Моля потвърдете изтеглянето на избраните снимката/ите
Потвърждение
Моля потвърдете купуването на избраната новина