site.btaОБНОВЕНА Нестеров ще играе на четвъртфиналите на сингъл и на финала на двойки на турнир по тенис в Румъния, Симон Антони Иванов също продължава напред

Пьотр Нестеров, снимка: БТА

Българите Пьотр Нестеров и Симон Антони Иванов се класираха за четвъртфиналите на сингъл на турнира по тенис на клей в Констанца (Румъния) с награден фонд 15 хиляди долара.

Националът на България за купа "Дейвис" Нестеров победи седмия поставен представителя на домакините Дан Александру Томеску със 7:5, 6:3 за близо два часа на корта.

20-годишният българин изоставаше с 3:5 в първия сет, но след серия от четири поредни гейма направи обрат -7:5, а при 4:5 спаси два сетбола при сервис на Томеску. Във втория сет Нестеров поведе с 3:0 и нямаше проблеми да затвори мача.

Номер 4 в схемата Симон Антони Иванов надделя над Игнасио Кару (Уругвай) с 6:4, 6:2 за 88 минути.

Иванов преодоля пасив от 1:4 в първия сет, но след серия от пет поредни гейма поведе в резултата. Във втората част той взе аванс от 3:1 и без проблеми стигна до крайния успех.

В спор за място на полуфиналите Нестеров ще играе срещу номер 3 Себастиан Джима (Румъния), а Иванов ще срещне шестия в схемата Елмер Мьолер от Дания.

На двойки Пьотр Нестеров и полякът Олаф Печковски, поставени под номер 2, се класираха за финала, след като елиминираха четвъртите в схемата швейцарци Лурой Мартинес и Николас Париция с 4:6, 6:2, 11:9 за 87 минути.

Към 11:39 на 18.04.2024 Новините от днес