site.btaСвета Литургия за Сирни Заговезни ще бъде отслужена за българите в Атина


Света Литургия за Сирни Заговезни ще бъде отслужена в българския православен храм „Св. преп. Йоан Рилски Чудотворец“ в Атина на 26 февруари. След това ще се отслужи вечерня за взаимно опрощение, съобщават от църквата на страницата си във Фейсбук. Литургията ще започне в 09.00 часа местно време.
В Неделя Сиропустна на християните за последен път е разрешено да консумират животински продукти. Това е ден за прошка с близките и за подготовка за строгия пост, който започва на следващия ден и продължава до Възкресение Христово.
Целта е вярващите да се пречистят физически и духовно, като лишат тялото си от храна и изкарат дните на Великия пост в смирение пред саможертвата на Иисус Христос, умрял на кръста за спасението на човечеството.
Седмица по-рано в храм „Св. преп. Йоан Рилски Чудотворец" беше отслужена Света Литургия за Месни Заговезни. През следващите седем дни от трапезата бяха изключени само месните продукти.
/ЙК/
news.modal.header
news.modal.text