site.btaУест Хем и Ливърпул завършиха наравно, "червените" остават на трето място във Висшата лига

снимка: AP/Kin Cheung

Уест Хем завърши наравно 2:2 като домакин срещу Ливърпул в мач от 35-ия кръг във Висшата лига на Англия. "Червените" остават на трето място в класирането в английския шампион с актив от 75 точки след два поредни двубоя без победа.

В 41-ата минута удар на Луис Диас срещна гредата, а само три минути след това Джаръд Боуен откри резултата в полза на лондончани след асистенция на Мохамед Кудус.

В 48-ата минута Андрю Робъртсън изравни след подаване на Диас. Отборът от Мърсисайд достигна до обрат в 65-ата минута, когато удар на Коди Гакпо се отби в Анджело Огбона и влезе във вратата на домакините пред погледа на вратаря Алфонс Ареола.

"Чуковете" възстановиха равенството в 77-ата минута. Михаил Антонио реализира с удар отблизо с глава от наказателното поле след асистенция на Боуен.

Ливърпул опита да достигне до успеха, но шут на Харви Елиът от дистанция се удари в напречната греда и излезе в аут.

Ливърпул изостава на три точки след лидера Арсенал, но е изиграл един двубой по-малко от "артилеристите". Шампионът Манчестър Сити е на втора позиция с точка пред "червените", но и с два мача по-малко.

Уест Хем заема осмата позиция с 49 пункта.

По-късно днес ще бъдат изиграни още шест срещи от 35-ия кръг във Висшата лига.

В неделя Сити е гост на борещия се за оцеляване в елита Нотингам Форест, докато Арсенал гостува на големия си лондонски съперник Тотнъм.