site.btaШефилд Юнайтед изпадна от Висшата лига сред поражение срещу Нюкасъл

Шефилд Юнайтед изпадна от Висшата лига сред поражение срещу Нюкасъл
снимка: AP/Owen Humphreys

Шефилд Юнайтед изпадна от Висшата лига на Англия. "Остриетата" загубиха с разгромното 1:5 като гости срещу Нюкасъл в мач от 35-ия кръг и имат само 16 точки на 20-то място в класирането. Нотингам Форест, който е първи над зоната на изпадащите, е с 10 пункта повече три кръга преди края на кампанията.

Босненецът Анел Ахмедходжич даде аванс за Шефилд още в петата минута, но след това Александър Исак изравни в 26-ата.

"Черно-белите" взеха аванс девет минути след началото на втората част чрез Бруно Гимараеш. Исак покачи на 3:1 от дузпа в 61-ата минута, а автогол на Бен Озбърн четири минути след това реши всичко в двубоя.

Крайното 5:1 беше оформено от Калъм Уилсън в 72-ата минута.

Шефилд Юнайтед се завръща във втора дивизия след само един сезон в елита, докато Нюкасъл е на седма позиция в класирането с 53 пункта.

В друга среща от кръга Манчестър Юнайтед направи равенство 1:1 у дома с Бърнли, който съхрани шансовете си за оставане във Висшата лига. "Червените" дяволи" са шести с 54 точки, докато Бърнли е само на две точки от спасителната зона във Висшата лига.

Двата отбора пропуснаха да поведат в резултата преди почивката, а шут на Бруно Фернандеш в 18-ата минута срещна гредата.

През втората част Каземиро и Антони също не успяха да се разпишат във вратата на гостите, но това се случи в 79-ата минута, когато Антони беше точен във вратата на гостуващия отбор.

Две минути преди края на редовното време швейцарският национал Зеки Амдони се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение на Андре Онана в наказателното поле.

Уулвърхемптън победи с 2:1 у дома Лутън и гостите също остават в зоната на изпадащите, докато Фулъм и Кристъл Палас направиха равенство 1:1.

По-късно тази вечер Астън Вила приема Челси. В неделя е дербито на кръга между Тотнъм и Арсенал, докато шампионът Манчестър Сити гостува на Нотингам Форест.