site.btaОлга Храмова и Йоана Илиева продължават във втория ден на турнира на сабя жени от Световната купа по фехтовка в Атина

Олга Храмова снимка: Българска федерация фехтовка

Олга Храмова и Йоана Илиева продължават във втория ден на турнира на сабя жени на турнира от Световната купа по фехтовка в Атина (Гърция). В състезанието участват 200 състезателки от цял свят, а конкуренцията е изключително висока.

България е представена от шест сабльорки - Олга Храмова, Калина Атанасова, Мариела Георгиева, Белослава Иванова и Кристина Миланова. Тъй като е номер 9 в световната ранглиста Йоана Илиева ще започне участието си директно във втория ден на състезанието и ще се бори за медалите.

Храмова също се класира за надпреварата за призовите места и за пореден път през този сезон потвърди отличната си форма. Тя преодоля първия ден и влезе сред най-добрите 64. В групите Храмова записа четири победи и две загуби, след това надделя над Вероника Василева (Австралия) с 15:8 и над Малгожата Кожачук (Полша) с 15:10 .

Белослава Иванова също излезе от групите след три победи и три загуби, но в първия кръг от елиминациите отстъпи пред Аинхоа Перес (Испания) с 12:15 и завърши състезанието на 126-о място.

Калина Атанасова, Мариела Георгиева и Кристина Миланова не излязоха от групите в първия ден на турнира. Емма Нейкова не стартира в надпреварата заради контузия.

Световната купа продължава с директните елиминации на 64-е най-добри сабльорки в света. Олга Храмова излиза срещу Арачели Наваро (Испания), а Йоана Илиева срещу Сузана Цислар (Полша).

Към 17:21 на 09.05.2024 Новините от днес