site.btaОлга Храмова завърши на 31-о място на сабя на Световната купа по фехтовка в Перу

Снимка: Българска федерация фехтовка

Олга Храмова завърши на 31-о място на сабя на Световната купа по фехтовка в Лима (Перу). Йоана Илиева се нареди на 34-а, а Калина Атанасова е 64-а. В турнира участваха всички най-добри сабльорки на планетата - 149 състезателки от 34 държави, а Храмова, Илиева и Атанасова играха във втория ден от надпреварата за разпределение на медалите.

Храмова се изправи в първата среща от директните елиминации на най-добрите 64 срещу Сузана Цислар (Полша) и спечели с 15:11. В срещата за място сред най-добрите 16 тя отстъпи пред Роселия Грегорио (Италия) с 9:15 и завърши на 31-а позиция.

Йоана Илиева загуби първата си среща от елиминациите от Зайнеб Дайбекова (Узбекистан) с 9:15 и се класира 34-а. Калина Атанасова отстъпи пред номер 2 в световната ранглиста Теодора Гонтура (Гърция) с 4:15.

Състезанието продължава с отборната надпревара, а българките ще излязат в първия си двубой срещу Япония.

Към 12:27 на 01.06.2024 Новините от днес