site.btaБългарският отбор на сабя жени завърши на девето място на турнир от Световната купа по фехтовка в Белгия

снимка: БФ Фехтовка

Българският отбор на сабя жени завърши на девето място в турнира в Синт Никлаас (Белгия), валиден за Световната купа по фехтовка. В надпреварата участваха 20 тима от 20 държави, като на пътеките излязоха най-добрите състезателки.

Калина Атанасова, Олга Храмова, Йоана Илиева и Емма Нейкова играха много добре и затвърдиха мястото си в световния елит на сабя.

В първата си среща от директните елиминации, валидна за място в топ 8, българките отстъпиха пред Испания с 40:45. Съперничките поведоха след третата смяна, а сабльорките не успяха да обърнат резултата до края. В двубоите за разпределение на местата от 9-о до 16-о отборът, воден от националния треньор Ивайло Воденов, показа стабилна игра. Атанасова, Храмова, Илиева и Нейкова победиха първо Алжир с 45:24, след това надделяха над Полша с 45:44 и в срещата за 9-10-о място след изключително оспорвана игра победиха и Азербайджан с 45:44, с което заеха девето място в крайното класиране.

Към 19:56 на 09.05.2024 Новините от днес