site.btaОлга Храмова се класира 25-а на сабя на турнира Гран При по фехтовка в Тунис

Олга Храмова се класира 25-а на сабя на турнира Гран При по фехтовка в Тунис
снимка: БФ Фехтовка

Олга Храмова се класира 25-а на сабя на турнира Гран При по фехтовка Тунис. Сабльорката стигна до двубоите за призовите места в надпреварата, след като в първия ден от състезанието записа шест победи от седем срещи.

Днес възпитаничката на фехтовален клуб "Свечников" излезе в първия си двубой от елиминациите на 64-е най-добри срещу Ирене Веки (Италия) и я победи с 15:14. В среща за място сред топ 16 тя се изправи срещу Юн-хе Джон (Република Корея), но отстъпи с 13:15 и зае 25-о място в крайното класиране.

Йоана Илиева се включи директно във втория ден на състезанието, а първата й съперничка беше Со-йеон Чой (Република Корея). След изключително оспорван двубой българката загуби с 14:15 и завърши 36-а надпреварата.

Емма Нейкова, която не преодоля пресявките от първата фаза на турнира, се нареди на 81-о място.

В надпреварата при мъжете Тодор Стойчев излезе в първата си среща от финалните елиминации срещу Арон Силаги от Унгария, който е номер 3 в световната ранглиста и има три златни олимпийски медала. Българинът претърпя поражение с 2:15 и в крайното класиране раздели 61-62-о място с италианеца Лоренцо Отавиани.

Към 09:27 на 01.06.2024 Новините от днес