site.btaСанкции за 51 800 лева е наложила през месец юни Инспекцията по труда в Благоевград
BOBSTH 11:26:31 01-08-2018
GI1124BO.001
Благоевград - Инспекция по труда - санкции - проверки
Санкции за 51 800 лева е наложила
през месец юни Инспекцията по
труда в Благоевград
Благоевград, 1 август /Димитър Владов, БТА/
През месец юни 2018 г. Дирекция "Инспекция по труда" Благоевград е извършила 186 проверки по спазване разпоредбите на трудовото законодателство. По време на проверките са констатирани 835 нарушения, от които 429 са свързани с нарушения на здравословните и безопасни условия на труд. Установени са 11 лица да полагат труд без сключен писмен трудов договор и регистриран в ТД на НАП. Тези данни изнесе на пресконференция директорът на Инспекцията по труда Славянка Симитчийска.
Във връзка с разрешителните режими през месец юни Инспекцията по труда е издала разрешения за работа на непълнолетни лица.
Влезлите в сила наказателни постановления за месец юни са 41, с които са наложени имуществени санкции и глоби на нарушителите в общ размер 51 800 лв. Средният размер на глобата от влезлите в сила наказателни постановления е 1263 лв.
През месец юни 2018 г. Инспекцията по труда е извършила 28 проверки относно осигуряване на здраве и безопасност при извършване на строително-монтажни работи, включително и на обекти, на които се извършват дейности по санирането по Националната програма за енергийна ефективност на многофамилни жилищни сгради.
/ГИ/
Потвърждение
Моля потвърдете купуването на избраната новина