site.btaИсторическият музей "Искра" - Казанлък гостува на музея в Кюстендил с изложбата "С аромат на Казанлъшка роза в Кюстендил"
BOBSTH 10:31:01 12-01-2021
IS1028BO.011
Кюстендил - музей - казанлъшка роза
Историческият музей "Искра" - Казанлък гостува на музея в Кюстендил с изложбата "С аромат на Казанлъшка роза в Кюстендил"
Кюстендил, 12 януари /Елица Иванова, БТА/
Историческият музей "Искра" - Казанлък гостува на музея в Кюстендил с изложбата "С аромат на Казанлъшка роза в Кюстендил". Изложбата е експонирана в залата на джамията "Ахмед Бей", съобщиха от музея. Тя е посветена на производството на розово масло, чието развитие през 19 век прави България един от основните снабдители в света с този продукт.
В експозицията могат да се видят инсталация за варене на розово масло и розова вода, съдове за съхранение и износ на розово масло, предмети, показващи историята на търговията с розово масло през 19 и 20 век.
Изложбата включва над сто експоната от фонда на казанлъшкия музей, свързани с традиционния за района поминък за последните над 300 години.
/ИС/
Потвърждение
Моля потвърдете купуването на избраната новина