site.btaБайерн спечели последния си домакински мач за сезона, хърватски тийнейджър вкара в дебюта си

Ловро Звонарек вкара дебютния си гол за Байерн / снимка: АП/Matthias Schrader

Байерн Мюнхен спечели с 2:0 срещата с Волфсбург от 33-тия кръг в германската Бундеслига. Това бе последен домакински двубой за баварците за сезона, като той ще се запомни най-вече с отличния дебют на полузащитника Ловро Звонарек.

19-годишният хърватин се нуждаше от само 3 минути и 14 секунди, за да ознаменува дебюта си с гол, с който да изведе Байерн напред в резултата.

В 13-ата минута Леон Горецка покачи на 2:0, а в 18-ата попадение на домакините бе отменено заради засада.

Изненадващо до края на мача Байерн не успя да увеличи актива си, като през второто полувреме тимът отправи само един точен удар.

В класирането Байерн отново е втори със 72 точки, с две повече от третия Щутгарт.