site.bta"Отборът ни се появи през второто полувреме", заяви наставникът на Черно море Тича Кирил Болшаков

снимка: Данаил Войков/БТА

Изказване на треньора на Черно море Тича Кирил Болшаков след срещата от 22-ия кръг на Националната баскетболна лига между варненския тим и Миньор 2015, завършила 86:69 за домакините.

Кирил Болшаков (треньор на Черно море Тича): "Миньор е много организиран отбор. При тях може би при тях няма супер таланти, но те са достатъчно организиран отбор. Имат по-широк състав, бяха агресивни в защита. Днес, да ме извинят, но нашата игра позволи на съперника да играе така, както игра. Именно така беше. В началото ние се борихме и играхме сами със себе си. Всички наши играчи бяха много мотивирани, но всеки искаше да е супер звезда. Отборът ни обаче се появи във второто полувреме".

Мартин Коцев (капитан на Черно море Тича): "Доста тежък мач. Поздрави за отбора на Миньор, който въобще не е лесен съперник, но стегнахме защитата и нападението и през второто полувреме успяхме да направим разлика и да спечелим мача. През първите две части защитата ни куцаше, имахме доста пропуски, но след почивката Аверил Ъгба се разигра и показа, че е един от най-добрите играчи в лигата. Миньор са доста добър отбор и се борят за място в плейофите. Надявам се да са живи и здрави да постигнат целите си. Най-силната ни част като игра беше четвъртата, като защита и атака. Може би накрая те се умориха малко от темпото и ние успяхме да вземем мача".

Към 18:08 на 12.05.2024 Новините от днес