site.btaГол на Дибала от дузпа прати Рома в Лига Европа за сметка на бившия му отбор Ювентус, Верона и Специя ще играят бараж за оставане в Серия А

снимка: АП

Пауло Дибала вкара от дузпа в последната минута и донесе победата на Рома с 2:1 над Специя, като с този успех "вълците" си осигуриха шестото място в крайното  класиране на Серия А и участие в турнира Лига Европа през следващия сезон.

Другият претендент за шестата позиция - Ювентус, надигра Удинезе с 1:0 като гост, но остана седми в таблицата на точка след Рома.

Поражението на Специя прати тима на бараж за оставане срещу състава на Верона, който пък отстъпи с 1:3 на Милан.

Специя поведе на "Олимпико" с гол на Димитриос Николау в 6-а минута, но Рома успя да изравни до почивката с попадение на Никола Залевски, който опита центриране, но топката влезе директно в мрежата за 1:1.

През втората част Рома доминираше и в последната минута Пауло Дибала донесе трите точки с гол от дузпа, с което лиши бившия си отбор Ювентус от шестото място в класирането.

Специя остана на 17-о място с 31 точки и ще се бори за оставане в елита в бараж срещу 18-ия Верона, който също приключи редовния сезон с 31 точки след поражение при гостуването на Милан.

Оливие Жиру откри резултата от дузпа, но Давиде Фараони изравни за Верона.  Рафаел Леао вкара два късни гола и донесе победата на Милан. След края легендарният Златан Ибрахимович,  който не взе участие в мача, обяви края на кариерата си с емоционална реч пред тифозите на "Сан Сиро".

Милан завърши на четвърто място и за трета поредна година ще участва в Шампионска лига.

Ювентус приключи сезона с минимален успех с 1:0 над Удинезе с гол на Федерико Киеза в средата на второто полувреме, но не успя да се класира за Лига Европа след късния гол на Дибала за победата на Рома.

Българският национал Валентин Антов получи игрови минути за своя Монца при тежката загуба с 2:5 при гостуването на Аталанта. Антов замени Патрик Чурия в 82-а минута при резултат 2:4. До края Монца пусна още един гол, дело на Луис Муриел за крайното 2:5.

Монца завърши на 11-о място в дебютния си сезон в Серия А, докато Аталанта е пети и ще участва в Лига Европа.