футбол - първенство на Франция - коментар

Олимпик Марсилия
се наложи срещу
аутсайдера Мец

Париж, 14 февруари (БТА).
Аркадиуш Милик отбеляза красив късен гол при победата с 2:1 в полза на Олимпик Марсилия в гостуването срещу застрашения от изпадане състав на Мец в последна среща от 24-ия кръг във френския шампионат.
Полският нападател, който влезе на терена като резерва, беше точен в 82-ата минута след асистенция на Сеад Колашинац. Милик има четири попадения в последните два двубоя от Лига 1 и общо 14 гола в 32 мача от всички турнири през сезона.
Седрик Бакамбу даде аванс за гостите в 26-ата минута, но Хабиб Маига изравни седем минути след почивката.
Марсилия се намира на втора позиция, на 13 точки зад лидера Пари Сен Жермен, който е с 59 спечелени точки.
Мец е на 19-то място в класирането със само 20 точки.