site.btaБорислава Христова и Сепси спечелиха бронзовите медали в женското баскетболно първенство на Румъния

снимка: ФИБА

Отборът на Сепси, в който играе българската националка Борислава Христова, победи гостуващия Търговище с 87:69 (23:21, 18:14, 27:16, 19:18) в третия мач от плейофа за бронзовите медали в първенството на Румъния по баскетбол за жени. Така Сепси спечели серията на 2:1 успеха и завърши на третото място.

Христова започна като титуляр и записа 7 точки, 3 борби, 7 асистенции и 1 отнета топка за 24:47 минути на паркета.

От нейните съотборнички Маша Янкович беше най-полезна с 20 точки и 7 борби, а за Търговище Алина Михаела  Чиву реализира 19 точки.

Сепси взе титлата в Румъния през миналия сезон, а през настоящата кампания завоюва бронзовите отличия в шампионата.

Към 18:17 на 03.05.2024 Новините от днес