site.btaВалентина Георгиева от клуб Левски-Спартак спечели титлата в многобоя при жените на Държавното първенство по спортна гимнастика

снимка БТА

Валентина Георгиева от клуб Левски-Спартак спечели титлата в многобоя при жените на Държавното лично отборно първенство по спортна гимнастика, което се провежда в Благоевград.

Тя събра 51.432 точки, след като получи оценки 12.200 на прескок, 11.400 на успоредка, 13.466 на греда и 12.366 точки на земя. По-рано този месец Георгиева спечели квота за олимпийските игри в Париж 2024.

Втора и трета са съответно Никол Стоименова (Любчо Солачки) с 45.988 (9.800, 11.966, 12.466, 11.766) точки и Никол Соколова (Стрийт Уоркаут България) с 44.132 (12.100, 9.066, 11.066, 11.900) точки.

При жените отборно на първо място е Левски-Спартак със 139.247 точки, а при кадетки и девойки старша възраст победител е ГСК Интерком груп Черноморски юнак (Варна).

По-рано днес Божидар Златанов (Интерком груп Черноморски юнак) спечели титлата в многобоя при мъжете на Държавното лично отборно първенство в Благоевград.

Утре са финалите на отделните уреди във всичките шест възрастови категории на шампионата.

Към 13:01 на 29.04.2024 Новините от днес