site.btaПо предписание на МВР Община Казанлък въвежда мерки за безопасност по пътя за село Енина


Всички мерки за безопасност на движението по пътя между Казанлък и село Енина се реализират от Община Казанлък след изрично предписание от компетентните органи на МВР. Това каза пред журналисти кметът на общината Галина Стоянова. Администрацията е изготвила проект съгласно предписанията, който е одобрен от експерти от КАТ и от Районното полицейско управление, а изпълнението на всички мерки е придвижено.
На първи етап са направени повдигнати неравности на местата, където са определили специалистите. Скоростта на движение е ограничена до 70 км/ч, в определени участъци и до 40 км/ч.
Кметът обясни, че е била положена и шумяща маркировка, но поради високите температури тя не е била изпълнена качествено. По настояване на администрацията маркировката е премахната и ще бъде положена повторно за сметка на изпълнителя, като това ще стане в подходящи метеорологични условия, за да може да бъде качествена и да изпълнява функцията си.
В рискови участъци са поставени и камери, които да засичат скоростта на движение на превозни средства, предстои и поставяне на мантинела на местата, където са предписали специалистите. Тя е поръчана на фирмата изпълнител и ще бъде поставена след 14 дни, посочи кметът.
„Всички мерки са придвижени пунктуално по начина, по който са поискали експертите“, подчерта Галина Стоянова и отбеляза, че предписанията се изпълняват стриктно, тъй като става въпрос за мерки, целящи спасяване на човешки животи.
/БИ/
Потвърждение
Моля потвърдете купуването на избраната новина