site.btaВисокопроходими военни машини ще помагат в Силистренско за възстановяване на електроснабдяването
BOBSTH 11:43:31 08-01-2017
MH1141BO.022
Силистра - обстановка
Високопроходими военни машини ще помагат в Силистренско за възстановяване на електроснабдяването
Силистра, 8 януари /Пеню Николов, БТА/
Две високопроходими военни машини пътуват от Русе към област Силистра, за да се включат в работата на екипите на "Енерго ПРО" при възстановяване на електроснабдяването, съобщиха от Областната администрация в Силистра. Те са изискани от Българската армия от Областния щаб за защита при бедствия, съобщи областният управител Стоян Бонев. На първо време ще се работи на електропровод в района на село Шуменци. След това последователно ще се помага на общините Ситово, Алфатар и Дулово. Други екипи работят в община Кайнарджа, където само в общинския център и във с. Войново има ток. Вниманието е насочено и към района на Средище.
Усложнена е обстановката още в община Главиница, в която в половината от населените места няма електричество, а на повечето места - и водоподаване.
Възстановено е движението по път II-21 Силистра-Русе само за МПС до 3,5 т. Екипите на фирмата изпълнител по зимното поддържане работят в останалите главни направления. Не пътуват автобуси. Влакът от столицата за Силистра е стигнал само до Русе. Ледоходът по Дунав вече е 40 на сто, показва справка от агенцията за проучване и поддържане на плавателния път по Дунав.
/МХ/
Потвърждение
Моля потвърдете купуването на избраната новина