site.btaСтуденти и стажант-лекари от Медицинския университет в Пловдив стават доброволци в COVID отделенията
BOBSTH 13:05:31 02-12-2020
GI1303BO.031
Пловдив - студенти - доброволци
Студенти и стажант-лекари от Медицинския университет в Пловдив стават доброволци в COVID отделенията
Пловдив, 2 декември /Дима Шопова, БТА/
Близо 30 студенти по медицина и стажант-лекари са заявили желание да се включат като доброволци в COVID отделенията на болниците в Пловдив и областта, съобщиха от Областния координационен щаб /ОКЩ/.
Областният управител и председател на ОКЩ Дани Каназирева благодари на младите хора, като поема ангажимента да се улесни процедурата по кандидатстване в съответна болница и при договаряне на условията. Много важно е всеки един доброволец да бъде информиран както за задълженията си, така и за възнаграждението, което ще получава, допълва Каназирева.
От ОКЩ уточниха, че една голяма част от бъдещите медици вече работят в УМБАЛ "Каспела" и МБАЛ "Свети Мина", като кампанията за набиране на доброволци продължава.
/ГИ/
Потвърждение
Моля потвърдете купуването на избраната новина