site.btaБългарското културно сдружение „Пенчо Славейков“ в Лайпциг организира работилница по грънчарство на 10 май


Българското културно сдружение „Пенчо Славейков“ в Лайпциг организира работилница по грънчарство с майстора грънчар Тодор Орлов. Събитието ще се състои на 10 май на адрес Lindenauer Markt 13, 04177 Leipzig и ще премине в две срещи – от 10:30 до 12:30 часа местно време – за деца от осем до 12 години; и от 14:00 до 16:00 часа местно време – за възрастни. Това съобщават от Сдружението в своята Фейсбук страница.
„Потопете се в изкуството на грънчарството, завъртете колелото и създайте нещо красиво със собствените си ръце! На събитието ще могат да се закупят и ръчно изработени съдове от майстора грънчар Орлов“, посочват организаторите.
Те добавят, че не се изисква предишен опит – само желание за творчество и добро настроение.
В публикацията е посочено също, че местата за събитието са ограничени и желаещите да участват следва да се запишат чрез лично съобщение във Фейсбук страницата на Сдружението или на имейл адрес slaveykov.verein.leipzig@gmail.com.
Както БТА писа, Сдружение „Пенчо Славейков“ в Лайпциг е официално основано на 20 ноември 2023 г., но дейността му датира от поне година преди това, а идеята за него е на няколко години, посочиха по-рано от екипа му.
Към Сдружението има различни проекти: „Съботни занимавки“, театралната група, вокална група, Дамски клуб „Българките в Лайпциг“, народни танци за деца над шестгодишна възраст, както и български народни танци за възрастни „Хоротропница“.
/ЙК/
Потвърждение
Моля потвърдете купуването на избраната новина