Община Русе – Прессъобщение

site.btaОбщина Русе: Млади футболни таланти от 3 държави се състезаваха във футболен турнир в памет на Венцеслав Георгиев

Снимка: Пресцентър

На стадион "Дунав" днес се проведе финалът на тридневния международен детски футболен турнир в Русе “Северна звезда”. Спортното събитие се провежда за първа година в памет на 11-годишния футболист на “Дунав” Русе Венцеслав Георгиев, който почина миналата година, покосен от мълния по време на тренировка. В състезанието, което се организира от ФК "Дунав" Русе със съдействието на Община Русе, се включиха 8 отбора, съставени от деца, родени през 2012 г.

Официални гости на финалната част на турнира бяха кметът Пенчо Милков и заместник-кметовете Димитър Недев и Борислав Рачев, които поздравиха организаторите и участниците и наградиха призьорите.

Победителите в турнира станаха състезателите на "Бурсаспор" - Турция след оспорвана битка срещу FCSB – Румъния, завършила 2:2. Последваха дузпи, при които футболистите на турския отбор спечелиха с 2:1. В състезанието участие взеха още 6 отбора - "Дунав" Русе, "Левски" София, ФК "Септември" София, "Лудогорец" Разград, Локомотив Горна Оряховица и ФК "Прогресул-Спартак" от Румъния.

По време на спортното събитие бе официално открита и поставената на входа на стадиона паметна плоча на Венцеслав Георгиев.

Към 01:40 на 19.05.2024 Новините от днес