site.btaАПИ: 92 стоманобетонни панели са монтирани в участъка в ремонт на Дунав мост при Русе
Основният ремонт в затворения за движение 320-метров участък на Дунав мост при Русе, в посока България, продължава по утвърдения график. Демонтирани са 65 стари пътни панели и на тяхно място са поставени 28 нови, с което общият брой на монтираните панели е 92 от общо 128.
Продължава изпълнението на армировката, монтажа на болтови дюбели и премахването на антикорозионното покритие по стоманената конструкция в отсечката. През следващата седмица е предвидено производство на нови пътни панели, демонтаж на колекторната система, ще се работи по армировката, монтажа на болтови дюбели и стоманобетонни пътни панели, ще се подготвят и компрометираните повърхности за торкретиране и т. н.
На обекта се работи ежедневно през светлата част от денонощието. Дейностите се организират и извършват така, че превозните средства да преминават поетапно двупосочно в платното, в което не се работи.
Агенция „Пътна инфраструктура“ апелира шофьорите да спазват параметрите за допустимост на преминаващите превозни средства, както и въведеното ограничение на скоростта до 20 км/ч. Автомобили, които са извънгабаритни, могат да причинят щети по вече ремонтирания участък и това да доведе до допълнителни, непредвидени дейности.
Актуална информация за ремонтните дейности може да бъде намерена в специалната секция „Информация за ремонта на Дунав мост“ на интернет страницата на Агенция „Пътна инфраструктура“. Екипът на Агенцията предоставя регулярна актуална информация за ремонта на съоръжението и е на разположение за допълнителни въпроси.
/СТГ/
В допълнение
Избиране на снимки
Моля потвърдете избраните снимки. Това действие не е свързано с плащане. Ако продължите, избраните снимки ще бъдат извадени от баланса на вашите активни абонаментни пакети.
Изтегляне на снимки
Моля потвърдете изтеглянето на избраните снимката/ите
Потвърждение
Моля потвърдете купуването на избраната новина