site.btaЕмполи взе минимален успех срещу Наполи в мач от италианското първенство по футбол

Снимка: Marco Bucco/LaPresse via AP

Емполи победи Наполи с 1:0 като домакин в мач от 33-ия кръг на италианското първенство по футбол. Това бе втори успех в последните три двубоя за "сините", които се отдалечиха на четири точки от зоната на изпадащите.

Единственото попадение падна още в четвъртата минута. Емануел Гиаси изпрати перфектно центриране в наказателното поле, където Алберто Сери надскочи съперниците си и вкара топката във вратата на миналогодишните шампиони.

Поражението остави Наполи на осмо място в класирането с актив от 49 точки и две по-малко от Аталанта.