site.btaДимитър Димитров завърши на осмо място на финала на прескок на Световната купа по спортна гимнастика в Кайро

снимка: БТА архив

Димитър Димитров завърши на осмо място на финала на прескок при мъжете на Световната купа по спортна гимнастика в Кайро (Египет), която е олимпийска квалификация за Игрите в Париж 2024.

Българският национал получи оценка от 13.120 точки, а шампион стана Назар Чепурни (Украйна) с 14.900 точки.

България завършва надпреварата с два медала - сребро на Валентина Георгиева на прескок при жените и бронз на Еди Пенев на земя при мъжете, както и общо три финала.

Посланикът на България в Египет Деян Катрачев и неговата съпруга Екатерина подкрепиха българските състезатели на Световната купа в Кайро. В присъствието на президента на Българската федерация по гимнастика, олимпийски вицешампион на висилка Красимир Дунев двамата изгледаха на живо успехите на Георгиева и на Пенев.

Към 13:16 на 31.05.2024 Новините от днес