site.btaРилски спортист победи безпроблемно Черно море Тича във Варна в среща от Националната баскетболна лига за мъже

снимка: Данаил Войков/БТА

Среща от 20-ия кръг на Националната баскетболна лига (НБЛ):

Черно море Тича – Рилски спортист 75:97 (17:30, 27:32, 15:18, 16:17)

Зала „Христо Борисов“;

Зрители - 800;

Съдии – Калоян Костов, Стефан Стефанов и Христо Христов;

Най-резултатни: Къртис Джоунс 22т., Тач Ънру 17 т. (Черно море Тича); Александър Янев 17 т., Алън Арнет 16 т. (Рилски спортист);

Рилски спортист победи без проблеми Черно море Тича във Варна в мач от 20-ия кръг на НБЛ. Успехът е 15 за самоковския тим, който има и 5 поражения. Гостите в срещата са втори в подреждането. За победителите Джон Флорвиъс завърши с дабъл-дабъл – 13 точки и 11 борби. Черно море Тича пък е с 9 победи и 11 загуби, но остава на 6-то място във временното класиране.

След две равенства в началото на срещата гостите успяха да поведат с 8:4 след близо четири минути игра. Последва добра серия на домакините, които почит 4 минути и половина преди края на първия период намалиха пасива си до 1 точка при 10:11. След 13:12 за Рилски спортист гостите направи серия от 9 поредни точки и поведоха с 22:12, а в последствие взеха първата част с 30:17. Гостите продължиха добрата си игра и през втората четвърт и натрупаха преднина, която достигна до 19 точки при 19:38. След малко повече от 4 минути игра с кош на Алън Арнет Рилски спортист поведе с 20 точки при 45:25. На полувремето резултатът бе за Рилски спортист, а Чавдар Костов вкара кош със сирената за 62:44 за гостите.

След почивката след няколко неточни стрелби на домакините, гостуващият тим поведе с 23 точки при 67:44 след тройка на Александър Янев и два точно изпълнени наказателни удара от Майкълин Скот. Около 2 минути и 15 секунди преди края на третия период с тройка на Венелин Христов домакините намалиха пасива си до 14 точки 57:71. Преди последната част преднината на Рилски спортист бе 21 точки – 59:80. Гостите не позволиха да се случи изненада и обрат и заслужено спечелиха срещата.

Срещи от 20-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже:
Черно море Тича - Рилски спортист (Самоков) - 75:97 (17:30, 27:32, 15:18, 16:17)

от неделя:
Левски - Спартак (Плевен)               - 65:86 (22:24, 16:27, 14:15, 13:20)

Балкан (Ботевград) - Берое (Стара Загора) - 97:60 (27:14, 22:20, 31:14, 17:12)
Черноморец (Бургас) - Академик (Пловдив)  - 93:85 (23:26, 23:17, 27:22, 20:20)
БК Шумен - ЦСКА                           - 86:82 (24:24, 19:15, 26:15, 17:28)

10. Академик Пловдив	20	6	14	1545:1678	26
11. Миньор 2015	        19	6	13	1420:1619	25
12. Левски	        20	5	15	1462:1565	25

Към 13:51 на 04.05.2024 Новините от днес