Община Ловеч – Прессъобщение

site.btaОбщина Ловеч: Трима от ХК „Осъм“ - Ловеч са в разширения състав на Националния отбор по плажен хандбал

Снимка: Пресцентър

Трима състезатели на ХК „Осъм“ - Ловеч попаднаха  в разширения състав на Националния отбор по плажен хандбал, който се готви за участие на Европейско първенство в Измир, Република Турция. Това съобщават от клуба.  На Държавното първенство по плажен хандбал за юноши до 17 г. отборът завоюва  вицешампионската титла. Всички състезатели на „Осъм“  показаха добра игра по време на първенството.

В идеалния отбор попадна Никола Христов (състезател със страхотна лява ръка), Даниел Иванов беше определен за най-полезен състезател, а Алекс Заемджиков попадна сред 10-те най-добрите състезатели (той играе на вратарския пост).

Момчетата на Виктор Симеонов загубиха финала на дузпи с 1 точка разлика, като преди това частите бяха 1 на 1 срещу отбора на „Локомотив“ (ГО), който беше съставен от състезатели от няколко клуба.

Любопитен факт, е че ловешките състезатели бяха с 2-3 години по-малки от възрастта,  в която се състезаваха, но въпреки това показаха, че не отстъпват на никой от отборите.

В пътя си до финала „Осъм“ победи „Спартак“ ( Варна) ,“Раховец“ (Горна Оряховица) и „Чардафон“ ( Габрово) с по 2:0 части. В полуфинала се изправиха срещу талантливия отбор на „Мартен“  (Русе ) и отново спечелиха с 2:0.

Така отборът на „Осъм“ се изправи във финалния мач срещу „Локомотив“ (ГО). През първата част пропуски и може би напрежението не позволиха на ловчалии  да разгърнат потенциала си и логично по-големите играчи от състава на „Локо“ спечелиха за 1:0.

През втората част обаче момчетата буквално отнесоха съперника си в началните минути, като им поведоха с 10-2. „Осъмци“ диктуваха играта и може би изнервен от това съперникът се опита с нечисти похвати да обърне резултата.

Минута и половина преди края вратарят на „Осъм“ беше улучен в главата и мачът бе прекратен за 10 минути, за да бъде оказана помощ на състезателя.Пострадалият вратар Алекс Заемджиков (единственият състезател в ловешкия отбор, преотстъпен от „Пирин“ ( ГД) стисна зъби и успя да се върне в игра.

В ролетката на дузпите късметът беше на страната на „Локомотив“ и те успяха да спечелят с 1 точка повече.

В крайна сметка отборът  на „Осъм“ остави много добри впечатления с играта си, въпреки че почти всички състезатели бяха по-малки.

Състав на отбора: Даниел Иванов, Никола Христов, Преслав Георгиев,Борис Маринов, Станислав Тодоров, Даниел Цанков, Виктор Стоянов, Денис Демирев, Алекс Заемджиков.

Старши треньор :Виктор Симеонов

Пом.треньор:Юлиян Симеонов

Към 17:50 на 19.04.2024 Новините от днес