site.btaОбединението на Европа има за задача да решаваме проблемите си в парламентарната зала, а не в окопите, смята евродепутатът Андрей Ковачев
Сътрудничеството и обединението на Европа като основна задача има никога повече да не се избиваме помежду си, а да решаваме нашите проблеми чрез евродепутати, които да дойдат тук и да се борят в парламентарната зала и в групите за нашите интереси, вместо в окопите. Много по-цивилизовано е да изпратиш европейски депутати и комисари, които да се борят за творите интереси, отколкото да изпращаш войници, които да умират по фронтовете. Това каза пред БТА българският евродепутат от групата на Европейската народна партия Андрей Ковачев по повод отбелязването на 80 години от края на Втората световна война.
Европейските народи правят стъпки в положителна прогресивна посока след тежки катаклизми. Идеята да има европейско обединение идва точно след ужаса на Втората световна война, припомни Ковачев.
Според него на младите поколения трябва да научат, че войната не е по никакъв начин решение и цивилизацията трябва да е стигнала до този етап, че със сътрудничество могат да се намират решения.
Един добър пример са България и Гърция. Особено след Шенген хората пътуват спокойно по празниците, за почивка. Така достигаме до свободното придвижване на хора, стоки, услуги и капитали без да има нужда да водим война за територии, подчерта Ковачев.
Той отбеляза, че границите в Европейския съюз вече стават символични.
Това е голямо постижение и ако младите хора не го разбират, ние сме длъжни да им го казваме. Само до едно поколение назад беше немислимо да си отвориш телефона, да си купиш билет и в същия ден да отпътуваш за друга държава, каза още евродепутатът.
Свободата не е даденост, за която да смятаме, че никога не трябва нищо да инвестираме, категоричен е Ковачев.
/ДИ/
Потвърждение
Моля потвърдете купуването на избраната новина