site.btaНаполи и Рома направиха голово реми в Серия А, Аталанта се наложи над Емполи

Наполи и Рома направиха голово реми в Серия А, Аталанта се наложи над Емполи
Снимка: Alessandro Garofalo/AP

Отборът на Наполи бе напът да направи обрат срещу Рома след почивката, но в крайна сметка двата тима поделиха точките с 2:2. Тимът на Даниеле Де Роси откри резултата чрез Пауло Дибала от дузпа в 59-ата минута.

Радостта обаче не трая дълго време, тъй като Йенс Каюсте изведе Матиас Оливера в наказателното поле и той с премерен удар изравни резултата.

В 73-ата минута вратарят на Рома Миле Свилар направи страхотно спасяване срещу Виктор Осимен.

Звездата на Наполи Хвича Кварацхелия падна в наказателно поле десет минути преди края и поиска дузпа, която не беше отсъдена в първия момент от рефера, но след преглед със системата ВАР нарушението бе потвърдено. Така Вистор Осимен вкара за 2:1 от дузпа в 84-ата минута в десния ъгъл, след като изкача до последно накъде ще тръгне вратарят.

В 89-ата минута Тами Ейбрахам от Рома вкара с глава за 2:2, като в първия момент голът му бе отменен заради засада, но след видео преглед бе потвърден.

Тимът на Де Роси остана на пето място, което дава право на участие в Шампионската лига, а Наполи е на осма позиция.

В друг мач от кръга Аталанта се наложи над Емполи с 2:0. Марио Пашалич откри за бергамаските от дузпа в края на първата част, а Адемола Лукман направи 2:0 ведната след почивката. Така Аталанта се доближи на две точки от петия Рома и все още е в борбата за групите на Шампионската лига.