site.btaАугсбург взе важни три точки в битката за класиране за Лигата на конференциите

Аугсбург взе важни три точки в битката за класиране за Лигата на конференциите
Снимка: Tom Weller/dpa via AP

Аугсбург взе важни три точки в битката за класиране за Лигата на конференциите през следващия сезон с победа с 2:0 срещу Унион Берлин. Тимът събира с този успех 39 точки, като дръпна с 3 пред преследвачите Хофенхайм и Фрайбург и изостава също с 3 от Айнтрахт (Франкфурт), който заема 6-ото място.

Двата отбора изиграха едно първо полувреме в доста бавно темпо, а началото на второто беше белязано с гол. Филип Тиц се възползва от небрежен пас назад на Диого Лейте и вкара топката в мрежата отблизо, за да даде преднина на домакините.

Поведението на двата тима и след този гол не се промени особено. Берлинчани сякаш пестяха усилия за точния момент, докато Аугсбург беше доволен от преднината си от един гол. Крайното 2:0 беше оформено в 81-ата минута от бившия футболист на Унион Свен Михел. Той направи двойно подаване с Арне Майер и се освободи от защитник, за да преодолее и вратаря Фредерик Рьонов.

Амбицията на Аугсбург да се класира за Европа се подсилва от факта, че тимът не е играл в континенталните турнири от сезон 2015/16, когато дебютираха в групите на Лига Европа.

"Чувството е невероятно, след мача можехте да видите какъв отбор имаме“, каза Тиц пред телевизионните оператори на DAZN, имайки предвид как играчите празнуваха с феновете и семействата си на терена.