site.btaЦСКА не успя да победи Крумовград, но се върна на втората позиция във временното класиране

Мач от 33-ия кръг в Първа футболна лига, първа шестица:

ЦСКА - Крумовград     2:2 (1:1)

голмайстори: 0:1 Патрик Луан 3, 1:1 Джонатан Линдсет 29, 2:1 Матиас Фаетон 48, 2:2 Патрик Луан 55

пропуск от дузпа: Джоната Линдсет (ЦСКА) – 41 минута

жълти картони: Данило Асприля, Георги Чорбаджийски (ЦСКА); Алекс Колев, Вячислав Велев (Крумовград)

главен съдия: Иво Андреев

стадион: "Васил Левски", София

състави

ЦСКА: Густаво Бусато, Християн Петров, Тибо Вион, Енес Махмутович (63-Браян Кордоба), Сайней Санянг, Амос Юга (63-Станислав Шопов), Марселино Кареасо, Улаус Скаршем, Джонатан Линдсет, Матиас Фаетон (76-Данило Асприля), Тобиас Хайнц (75-Георги Чорбаджийски)

Крумовград: Янко Георгиев, Калоян Пехливанов, Матей Шимич, Лукас Сантана, Джуниет Али, Ренан Ареяш, Диего Рапосо, Патрик Луан (88-Октай Юсеин), Вячеслав Велев, Серкан Юсеин (71-Китан Василев), Александър Колев

ЦСКА и Крумовград завършиха наравно 2:2 в мач от 33-ия кръг на Първа лига. Патрик Луан откри още в третата минута. Джонатан Линдсет изравни в 29-ата минута, а в 42-ата Лиднсет изпусна дузпа за „армейците“. Матиас Фаетон даде аванс на домакините в 48-ата минута, но седем по-късно Патрик Луан направи 2:2. Със спечелената точка футболистите на Стамен Белчев се връщат на второто място с актив от 67 пункта. Крумовград е на шеста позиция с 49 пункта.

ЦСКА създаде добра възможност още във 2-ата минута, когато Тобиас Хайнц даде остро подаване за Марселино Кареасо, но Янко Георгиев излезе и улови топката. Гостите от Крумовград поведоха в резултата в ответната атака, когато Патрик Луан се измъкна зад защитата и с удар с глава прати топката в мрежата на Густаво Бусато.

В 11-ата минута гостите можеха да стигнат до втори гол, след като Серкан Юсеин центрира от корнер, а негов съотборник отправи коварен удар, който бе отразен със сетни усилия от Бусато.

ЦСКА успя да изравни в 29-ата минута, когато Тобиас Хайнц намери Линдест, а той с удар по земя преодоля Янко Георгиев.

Това даде увереност на „армейците“ и последваха нови добри възможности, които бяха пропуснати от Хайнц и Скаршем.

В 41-ата минута ЦСКА получи дузпа. Хайнц стреля от движение, а топката се спря в дясната ръка на Матей Шимич и реферът Иво Андреев отсъди наказателен удар. Зад топката застана Джонатан Линдсет, който стреля встрани от вратата на Георгиев.

Три минути след подновяването на играта Улаус Скаршем центрира към Матиас Фаетон, а той с удар с глава изведе ЦСКА напред в резултата.

Последва нова отлична възможност за домакините, след като удар на Скаршем се отби от лявата греда.

Крумовград обаче нанесе своя удар в 55-ата минута, когато Колев асистира към Луан, който останал сам срещу Бусато не сгреши.

В 60-ата минута Линдсет бе оставен сам на границата на наказателното поле, но стреля неточно.

Мачът продължи да бъде динамичен и Крумовград създаде нова добра ситуация. Алекс Колев бе изведен сам срещу Бусато, но се забави и атака загуби острота.

В 81-ата минута резервата за ЦСКА в тази среща Асприля направи пробив и подаде към Линдсет, но ударът бе отразен от Янко Георгиев.

Крумовград не допусна промяна на резултата до края на срещата и продължи впечатляващата си серия от 15 мача без поражение.

Към 05:39 на 02.06.2024 Новините от днес