site.btaМонтана 2003 ще играе за титлата в женското баскетболно първенство на България, след като победи за втори път Рилски спортист

снимка БТА архив

Вицешампионът Монтана 2003 победи като гост носителя на Купата на страната за 2024 година Рилски спортист (Самоков) със 75:69 (20:15, 20:11, 15:14, 20:29) във втория мач от полуфиналните плейофи в първенството на България по баскетбол за жени. Така тимът спечели с 2:0 серията и се класира за финала.

Баскетболистките на Преслав Пешев водеха убедително през първите 30 минути, но в последната четвърт съперничките им намалиха пасива си. Все пак гостенките успяха да удържат преднината си и да затворят серията в два мача.

Отборът на Монтана 2003 спечели първото полувреме с 40:26, а след третата четвърт имаше аванс от 55:40. След това домакините постепенно намаляваха изоставането си и 53 секунди преди сирената имаха пасив от три точки 66:69. Веднага след това Микаела Дамянова реализира тройка за гостенките. 32 секунди преди края Рилски спортист отново беше на три точки от съперника 69:72, но баскетболистките от Монтана вкараха три точки до края и спечелиха мача.

За победителките се отличиха Тая Робинсън с  21 точки, Микаела Дамянова и Янина Тодорова добавиха по 16, а Тераник Батъл вкара 10 точки и спечели 10 борби.

За Рилски спортист Деница Манолова беше най-полезна с 21 точки и 8 борби, Ивана Бонева се отличи с 13 точки и 9 асистенции, Вероника Джикова (8 борби) и Тия Чеймбърс (10 борби) реализираха по 11 точки.

За съперника Деница Манолова реализира 21 точки с 8 борби. С 13 точки и 9 асистенции е Ивана Бонева, а по 11 точки добавиха Тия(10 борби) и Вероника Джикова.

В спора за титлата Монтана 2003 за пореден сезон ще играе срещу тима на Берое (Стара Загора), който е шампион в последните три години. Първият мач е на 18 април, играе се до три успеха от пет срещи.

Локомотив София и Рилски спортист ще се срещнат за бронза в серия два успеха в три мача. Първият двубой също ще бъде на 18 април.

Към 22:23 на 15.05.2024 Новините от днес