site.btaОбщинските дружества и лечебни заведения се използват за политически пиар и партийни цели, каза общинският съветник Саад Алуани
Общинските лечебни заведения и дружества в София все повече се превръщат в инструмент за личен политически пиар и партийно овладяване, вместо да обслужват реалните нужди на гражданите. Това каза общинският съветник Саад Алуани от групата на "Продължаваме промяната - Демократична България" в Столичния общински съвет.
Той показа рекламно пано на скрининговата програма на сърдечно-съдовата система за безплатни прегледи в общински болници, на което има снимки на общинските съветници Ваня Тагарева и д-р Антон Койчев, създатели на програмата.
Програмата, уж, трябва да подпомага здравето на столичани, но всъщност служи за политическа реклама, посочи Алуани. Снимките на общинските съветници Антон Койчев и Ваня Тагарева са поставени върху билбордове и флаери в метростанции и спирки на градския транспорт, както и всички лечебни заведения - болници и ДКЦ-та, под предлог че популяризират скринингова програма. „Вместо реална здравна политика, получаваме масов пиар с общински ресурси. Това е неморално и неетично“, коментира Алуани.
Той каза още, че се обсъжда осигуряването на финансиране в размер на около 600 хил. лв. за 22-ри ДКЦ, чийто директор е кандидатът за кмет на район "Слатина" на ГЕРБ, което се използва в предизборната кампания. Алуани призова за край на практиките, при които лечебните заведения изпълняват партийни приоритети, вместо да работят в интерес на гражданите.
/РИ/
Потвърждение
Моля потвърдете купуването на избраната новина