site.btaУченици от Българското училище в Хамбург участваха в български фолклорен събор в германския град Ноймюнстер
Ученици от Българското училище в Хамбург участваха в Третия фолклорен събор на български песенни и танцови състави в Северна Германия, състоял се в град Ноймюнстер. Това съобщават от просветното средище на своята страница във Фейсбук.
„Благодарим на организаторите и наши скъпи приятели – г-жа Ирена Ангелова и г-н Симо Ангелов – за сърдечната покана да станем част от това събитие, съхраняващо най-ценното – традициите и красотата на българския танц и песен. Пожелаваме им още дълги години да носят в себе си този пламък и нестихваща обич към нашите корени и обичаи“, посочват от учебното заведение.
От екипа му добавят, че учениците им са разказали пъстри истории, пресъздадени чрез танците и песните, които са представили.
„Благодарим също и на двата танцови състава в гр. Хамбург – „Здравец“ и „РитмиККа“, които с много топлота и търпение поддържат обичта на децата ни към народните танци“, допълват от училището.
В своята публикация от образователното средище съобщават и че за първа година във фолклорния събор е участвал и новосформираният детски хор „Славей“ към Българското училище в Хамбург под ръководството на Таня Найес – „вдъхновяващ преподавател с впечатляващи идеи“.
„Изключително ценна за нас бе и връчената грамота за участие в Третия фолклорен събор на български песенни и танцови състави в Северна Германия – признание, което носи гордост и надежда, че нашите деца ще съхранят традицията и обичта към България“, посочват още от учебното заведение.
Българското училище в Хамбург, което съществува под формата на сдружение с идеална цел, е основано на 4 ноември 2001 г. То е официално признато от Министерството на образованието и науката (МОН) на България. Мисията на учебното заведение е популяризиране и поддържане на българския език и култура в Хамбург. Занятията са в събота в допълнение към редовния учебен процес в немското училище. Целта на образователното средище е да създаде за децата среда, в която с желание и удоволствие да изучават български език и култура, посочват на своя сайт от училището.
В просветното средище се обучават деца от първи до 12. клас. Изучават се следните предмети: български език и литература (за всички класове), география и история на България (за учениците от пети до 12. клас). За децата на възраст от четири до шест години има предучилищни групи.
/ЙК/
Потвърждение
Моля потвърдете купуването на избраната новина