site.btaМонтана 2003 и Рилски спортист записаха победи на старта на първенството на България по баскетбол за жени

снимка БТА, архив

Вицешампионът Монтана 2003 победи Локомотив София с 82:29 (17:6, 29:7, 22:4, 14:12) като домакин в зала „Младост“ в Монтана в среща от първия кръг на първенството на България по баскетбол за жени – А група.

Домакините изцяло доминираха в двубоя, като поведоха с 46:13 в края на първото полувреме. След почивката баскетболистките на Монтана 2003 отново имаха сериозно превъзходство и преди четвъртата част резултатът бе 68:17. Домакините спечелиха борбата под коша с 60 срещу 31 борби, а гостите от Локомотив успяха да запишат двуцифрен точков актив само в последната четвърт. Най-голямата разлика в срещата достигна 57 точки.

Адисън Ричардс отбеляза 15 точки и 3 борби за Монтана 2003, Катрин Бригс се отчете с 14 точки, 3 борби и 5 асистенции, а третата американка Тая Робинсън не бе в състава, воден от старши треньора Преслав Пешев.

За младия тим на Локомотив София по 9 точки вкараха Ванеса Кокалова и Елеонора Петкова.

Отборът на Рилски спортист стартира новия сезон 2023/2024 в А група при дамите с убедителна победа над Академик Пловдив със 109:53 (38:18, 30:14, 22:10, 19:11). В „Арена Самоков“ двата състава изиграха много резултатен сблъсък, в който домакините водеха от началото до края. Те отбелязаха 38 точки за първите 10 минути, а на почивката водеха с 68:32. Съставът от Самоков продължи да увеличава аванса и през второто полувреме, като след третата част той бе 90:42. Най-голямата разлика достигна 56 точки.

Деница Манолова бе над всички за Рилски спортист с 27 точки и 8 борби, а Раня Абурая добави 16 точки. За Академик Пловдив, чийто състезателки направиха общо 35 грешки, Анастасия Калева завърши с 19 точки и 8 борби.

В следващия кръг на 14 октомври тимът на Монтана 2003 ще приеме Шампион 2006, Локомотив ще бъде домакин в София на Академик Пловдив, а Рилски спортист ще гостува на отбора на Шоутайм във Варна.

Срещи от първия кръг в първенството на България по баскетбол за жени:
Монтана 2003 - Локомотив София - 82:29 (17:6, 29:7, 22:4, 14:12) Рилски спортист - Академик Пловдив - 109:53 (38:18, 30:14, 22:10, 19:11)
в неделя: Шампион 2006 - Дунав Русе
от петък: Берое Стара Загора - Шоутайм - 96:56 (31:8, 28:17, 24:15, 13:16)

Към 08:33 на 03.06.2024 Новините от днес