site.btaКалояна Налбантова преодоля квалификациите на турнир по бадминтон в Нант

Калояна Налбантова преодоля квалификациите на турнир по бадминтон в Нант
снимка БТА архив

Калояна Налбантова постигна две победи и преодоля квалификациите на международния турнир по бадминтон във френския град Нант с награден фонд 15 хиляди долара.

Българката спечели в първия си двубой срещу Гладис Мбабази (Уганда) с 21:11, 21:13 за 25 минути. След това Налбантова направи обрат срещу германката Миранда Уилсън - 21:23, 21:10, 21:16 за 53 минути. Тя отстъпваше с 2:9 в третия гейм, но успя да изравни 14:14 и след нова силна серия затвори мача при 21:16.

В първия кръг на основната схема Налбантова ще играе срещу Ира Шарма от Индия.

Другите българи не успяха да преминат квалификации. Иван Русев победи трудно на старта на пресявките Руне Ван Далм (Нидерландия) с 23:21, 23:21 за 51 минути, след което загуби от Хари Хуан (Англия) с 21:23, 10:21 за 47 минути. Димитър Янакиев претърпя поражение от датчанина Каран Раджан Раджараджан в оспорван мач с 21:10, 16:21, 15:21 за 61 минути.

В квалификациите при жените Поповска, поставена под номер 8, загуби от Жулиан Пирон (Франция) с 19:21, 17:21 за 28 минути.

Трикратните европейски шампионки Стефани Стоева и Габриела Стоева са поставени под номер 1 в схемата на двойки жени и ще започнат директно от втория кръг утре. В петък са срещите на дуетите Иван Русев/Илиян Стойнов и Христомира Поповска/Илиян Стойнов.

Към 12:18 на 29.04.2024 Новините от днес